Pojďme společně směrové tabule zachovat!
Jedná se o jednoduché a elegantní řešení, které drobní podnikatelé chtějí a občané oceňují.
Stát a úřady neustále hází drobným podnikatelům klacky pod nohy. Zde jim chce vzít poslední legální cenově dostupnou možnost navigovat k provozvně. Kdyby systém nefungoval a nebyl pro občany/zákazníky důležitý, tak tak by si ho podnikatelé neplatili.
Snaha kultivovat veřejný prostor v Praze je správná a důležitá. Pojďme hledat moderní řešení, které vizuálně splní standardy 21. století. Stanovme pevná pravidla pro umístění, omezme třeba vzdálenost a počet. Pojďme do diskuse zapojit odborníky, veřejné instituce i dotčené podnikatele a občany. Než najdeme nové formy, nechme stávající systém fungovat.
V současné rozpočtové krizi je škoda připravit se o stálý příjem. Jeho pokračování může umožnit podporu řady kulturních či společenských organizací. A dá se to sladit i s tím, že se podoba tohoto systému přizpůsobí požadované moderní vizuální identitě města.
Mobilní navigace často selhávají právě v bezprostředním okolí hledaných objektů - zavedou Vás sice na zadanou adresu nebo do areálu, ale již neřeší správný vjezd, přístupovou cestu nebo parkoviště pro zákazníky. Zde je úloha ISZ nezastupitelná.
A nezapomeňme ani na variabilitu typů řidičů a situací - od těch, které mobilní navigace ze zásady nebo z jiného důvodu nepoužívají - přes ty, kteří nemohou přehazovat brýle na dálku a na blízko - až po ty, kterým zrovna dojdou mobilní data nebo je vůbec nemají …
Směrové šipky zkrátka mají svou nezastupitelnou roli bez ohledu na to, jak moc “moderní” chcete být.
Tam, kde neexistuje legální možnost a komerční sféra danou věc potřebuje, vždy je prostor pro vznik šedé zóny. V tomto případě by zrušení vedlo k nárůstu počtu různých nelegální šipek, a tedy k mnohem horšímu vývoji ohledně kvality veřejného prostoru.
Příklady nelegální reklamy: