Sběr hlasů petice již skončil

S velkou vděčností a plným srdcem chci vyjádřit úžasné díky vám všem, kteří jste se připojili a podpořili naši petici. Vaše podpisy představují nejen čísla na papíře, ale hlas lidí, kteří věří ve změnu a aktivně se podílejí na budování lepšího prostředí pro nás všechny.

Vaše solidarita a angažovanost jsou nesmírně důležité. Společně ukazujeme, že záleží na tom, co se děje kolem nás, a máme odvahu postavit se za to, co považujeme za správné. Vaše zapojení je hnací silou, která nám dává sílu a odhodlání pokračovat vpřed.

Každý váš podpis představuje krok směrem k našemu společnému cíli a zdůrazňuje sílu našeho společenství. Doufáme, že vaše podpora bude magistrátem vyslyšena a že se nám podaří dosáhnout změny, která bude přínosem pro všechny obyvatele.

Děkujeme vám za podporu

Proč chce Praha směrové tabule zrušit bez náhrady?

Jde o příliš aktivní plnění volebních slibů o rušení reklamy a omezení vizuálního smogu. Soustředění se na hesla bez zvážení důsledků.

Zmatení a sloučení rozdílných pojmů

Směrové značení po komerční cíle bylo dáno na roveň reklamy typu “rohlík za 50 haléřů” - přitom cíl a účel je úplně jiný. Na ISZ je pouze název firmy, šipka a vzdálenost. Nejedná se o klasickou reklamu, ale navigaci.

Nerovné zacházení

Pro kulturní a obecní cíle navigace zůstává (hnědé šipky), zatímco komerční cíle jsou z možnosti navigace vyloučeny. Přitom mnohem častěji potřebujete znát cestu např. do autoservisu než na místní úřad. A navíc - na hnědých “kulturních” značkách často vidíme velké komerční cíle (ZOO Praha, O2 Aréna), zatímco malý podnikatel nemá šanci. Jednodušší nemusí být správnější Je jednoduché a rychlé jedním škrtem zrušit fungující systém a počkat, co se stane. A pokud to bude problém, tak ho teprve začít řešit. Správný postup by měl být zvážit všechny okolnosti a připravit nové řešení, které bude odpovídat moderní době.

Podceňování navigace v prostoru

Přílišné soustředění na funkce online navigací není vždy správné. Dopravní značky také stále ukazují na křižovatkách směr na “Plzeň”, i když by si všichni mohli dát Plzeň do navigace.

Ukázka směrových tabulýMapa pozic směrových tabulí