Sběr hlasů petice již skončil

S velkou vděčností a plným srdcem chci vyjádřit úžasné díky vám všem, kteří jste se připojili a podpořili naši petici. Vaše podpisy představují nejen čísla na papíře, ale hlas lidí, kteří věří ve změnu a aktivně se podílejí na budování lepšího prostředí pro nás všechny.

Vaše solidarita a angažovanost jsou nesmírně důležité. Společně ukazujeme, že záleží na tom, co se děje kolem nás, a máme odvahu postavit se za to, co považujeme za správné. Vaše zapojení je hnací silou, která nám dává sílu a odhodlání pokračovat vpřed.

Každý váš podpis představuje krok směrem k našemu společnému cíli a zdůrazňuje sílu našeho společenství. Doufáme, že vaše podpora bude magistrátem vyslyšena a že se nám podaří dosáhnout změny, která bude přínosem pro všechny obyvatele.

Děkujeme vám za podporu

Pojďme společně směrové tabule zachovat!

Jedná se o jednoduché a elegantní řešení, které drobní podnikatelé chtějí a občané oceňují. Praho, neberte lidem bez náhrady fungující systém!

 • Stát a úřady neustále hází drobným podnikatelům klacky pod nohy. Zde jim chce vzít poslední legální cenově dostupnou možnost navigovat k provozvně. Kdyby systém nefungoval a nebyl pro občany/zákazníky důležitý, tak tak by si ho podnikatelé neplatili.

 • Snaha kultivovat veřejný prostor v Praze je správná a důležitá. Pojďme hledat moderní řešení, které vizuálně splní standardy 21. století. Stanovme pevná pravidla pro umístění, omezme třeba vzdálenost a počet. Pojďme do diskuse zapojit odborníky, veřejné instituce i dotčené podnikatele a občany. Než najdeme nové formy, nechme stávající systém fungovat.

 • V současné rozpočtové krizi je škoda připravit se o stálý příjem. Jeho pokračování může umožnit podporu řady kulturních či společenských organizací. A dá se to sladit i s tím, že se podoba tohoto systému přizpůsobí požadované moderní vizuální identitě města.

 • Mobilní navigace často selhávají právě v bezprostředním okolí hledaných objektů - zavedou Vás sice na zadanou adresu nebo do areálu, ale již neřeší správný vjezd, přístupovou cestu nebo parkoviště pro zákazníky. Zde je úloha ISZ nezastupitelná.

  A nezapomeňme ani na variabilitu typů řidičů a situací - od těch, které mobilní navigace ze zásady nebo z jiného důvodu nepoužívají - přes ty, kteří nemohou přehazovat brýle na dálku a na blízko - až po ty, kterým zrovna dojdou mobilní data nebo je vůbec nemají …

  Směrové šipky zkrátka mají svou nezastupitelnou roli bez ohledu na to, jak moc “moderní” chcete být.

 • Tam, kde neexistuje legální možnost a komerční sféra danou věc potřebuje, vždy je prostor pro vznik šedé zóny. V tomto případě by zrušení vedlo k nárůstu počtu různých nelegální šipek, a tedy k mnohem horšímu vývoji ohledně kvality veřejného prostoru.

  Příklady nelegální reklamy:

  Příklad nelegálních směrových tabulíPříklad nelegálních směrových tabulíPříklad nelegálních směrových tabulí